Kırmızı Forum Evine Hoşgeldiniz.! (:

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kırmızı Forum Evine Hoşgeldiniz.! (:

Kırmızı Forum Evine Hoşgeldiniz.! (: Kırmızı Sayfalarımızda İyi Eğlenceler..

Nehir Erdoğan

***Danna***
    ***Danna***
    Co Adminler
    Co Adminler

Nehir Erdoğan Empty Nehir Erdoğan

Mesaj  ***Danna*** Çarş. Şub. 17, 2010 9:25 pm

Nehir Erdoğan 6pvv0tw60lgn550bt0my

Gerçek Adı:Nehir Erdoğan
    Doğum Yeri:İzmir
    Doğum Tarihi:16.06.1980
    Onu Ünlü Yapan Ne?'Koçum Benim' dizisinde öğrenci Pelin rolü ile tanınmaya başladı, asıl çıkışını 'Estağfurullah Yokuşu'ndaki Gümüş rolüyle yaptı
    Eğitim:Marmara Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü
    Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü (Lisansüstü Eğitimi)

Liseden sonra konservatuara gitmek istiyordu, ailesinin isteğiyle işletme bölümüne girmişti
    Lise yıllarında Konak Belediye Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmıştı
    Hayatının dört rengini şöyle sıralıyor: Sinema, yemek, bowling, ev
    Ayrıca dansı ve 'yaz'ı çok seviyor
    İlk cep telefonunu babasından gizli almış, babası bunu öğrenince bir hafta konuşmamışlar
    2001 yılında TRT'de Ali Kocatepe ile birlikte Tele Pazar'ı sunuyorlardı. Daha sonra yine TRT'de 'Koçum Benim' dizisinde Pelin rolüyle karşımıza çıkmıştı. 2003 yılında Türkiye'de Nehir Erdoğan adı, yeni bir yıldız adayı olarak duyulmaya başlandı.
    Kanal D'de yayımlanan 'Estağfurullah Yokuşu' dizisindeki Gümüş rolü ile ünlenmişti. 2003 yılında Nehir Erdoğan ilk önce "Okul" filminde Güldem, sonra "Hababam Sınıfı Merhaba" filminde Arzu / Kız İsmail rolleriyle sinema dünyasına adım atmıştı.
    Nehir Erdoğan NTV'de "Lifestyle / Sinema" programını sunuyordu. Nisan 2004'te programı bıraktı.
    Show Tv'de "Popstar" yarışmasında sunuculardan biriydi.
    Nehir'in ilk filmi olan ve Taylan biraderlerin yönettiği 'Okul' filmini, Nehir galada izlerken çok heyecanlanmış ve şöyle demişti: "Nedenini bilmiyorum ama genç olduğumdan olsa gerek insanların kocaman perdede beni izlemelerinden çok utandım, yüzümün kızardığını hissettim."
    Bir ropörtajda "Okul filminde okulun en yakışıklı genci ile çıkıyorsun. Peki okul sıralarındayken bu tür kaçamaklar yaşadın mı?" sorusuna şöyle bir yanıt vermişti: "Bırakın okulun en yakışıklısını, en az yakışıklısıyla bile öyle kaçamaklarım olmadı. Zaten ben de okulun en güzel kızı değildim. Çocuk gibiydim. Hala öyleyim aslında. Bakmayın abarttıklarına."

Rol Aldığı Yapımlar

Filmleri
    Okul
    Hababam Sınıfı Merhaba
    Meleğin Sırları

Dizileri
    Koçum Benim
    Yabancı Damat
    Tatlı Bela Fadime(2007)
    Estağfurullah Yokuşu
    Ay Işığı Dizisi
    Aşk Bir Hayal (2009)